Transdev Slezsko

Pořízení elektrobusů pro MHD Frýdek-Místek

Financováno Evropskou unií_MMRNázev projektu: Pořízení elektrobusů pro MHD Frýdek-Místek
Číslo projektu: CZ.06.06.01/00/22_027/0000379

Cílem projektu je zajištění provozu pořízených vozidel (12 kusů elektrobusů) při plnění výkonu veřejných služeb v přepravě cestujících dle zákona č. 194/2010 Sb., o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, v parametrech určených v žádosti o podporu od data ukončení realizace projektu. 

V rámci projektu bude nakoupeno 12 kusů autobusů s pohonem na elektřinu. Nově pořízené autobusy nahradí stávající vozidla s pohonem na naftu a CNG. Konkrétně bude z provozu ve veřejných službách v přepravě cestujících vyřazeno 7 dieselových autobusů a 5 CNG autobusů. K vyřazení předmětných stávajících vozidel, jejichž proběh bude pořizovanými vozidly převzat, dojde nejdříve v okamžiku uzavření smlouvy na dodávku pořizovaných vozidel v rámci projektu. Nákup vozidel bude tedy realizován jako součást obnovy části vozového parku MHD ČSAD Frýdek-Místek.

Realizací projektu dojde ke snížení emisí vyprodukovaných 12 kusy vozidly MHD – vozidla emisní normy EURO IV – VI budou nahrazena bezemisními s pohonem na elektřinu. Projekt tak ještě silněji přispěje k přechodu na uhlíkově neutrální hospodářství.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Zůstaňme v kontaktu

Neváhejte nás kontaktovat nebo navštivte naši náborovou stránku.

Najdete nás na